Proces Craiga Wrighta o fortunę w Bitcoinu przeniesiony do 2021 r.

Proces głównego naukowca nChain Craiga Wrighta nad jego rzekomymi miliardami w bitcoinie został przeniesiony na 4 stycznia 2021 roku.

W podpisanym w czwartek zarządzeniu sędzia Beth Bloom z Sądu Okręgowego w południowym Dystrykcie Florydy zgodziła się na wspólny wniosek Wrighta i powoda Ira Kleimana o przeniesienie procesu z poprzedniej daty 13 października.
Sędzia Bloom jeszcze bardziej przedłużyła niektóre terminy postępowania przygotowawczego do połowy i końca grudnia.

Sprawa została wniesiona przez Kleimana w imieniu majątku jego zmarłego brata Davida, który pracował z Wrightem w pierwszych dniach bitcoin.

Ira pozywa Wrighta o połowę swojej rzekomej fortuny 1,1 miliona Bitcoin Trader (o wartości ponad 11 miliardów dolarów), które razem wydobyli, a także o własność intelektualną.
Proces przed ławą przysięgłych został zarządzony w czerwcu po tym, jak Kleiman próbował ukarać Wrighta za jego rzekome niewłaściwe zachowanie w sądzie został odrzucony.

Sędzia Bloom powiedziała w tym czasie, że jest zaniepokojona faktami związanymi z zarzutami, ale uznała, że sprawę najlepiej pozostawić „ławie przysięgłych, aby w procesie znaleźli fakty“.
Wzięła pod uwagę, że Wright dostarczył eksperta, który zeznał, że zdiagnozowano u niego autyzm, aby wyjaśnić jego nieregularne zeznania.

Wright ogłosił się wynalazcą bitcoin, znanym pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.
Jednak wiele osób w przestrzeni krypto walutowej kwestionuje to twierdzenie, które nie zostało poparte przekonującymi dowodami, jak na przykład poruszający się bitcoin uważany za zaminowany przez Satoshi.

Dieser Beitrag wurde unter Krypto veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.