Proces Craiga Wrighta o fortunę w Bitcoinu przeniesiony do 2021 r.

Veröffentlicht von

Proces głównego naukowca nChain Craiga Wrighta nad jego rzekomymi miliardami w bitcoinie został przeniesiony na 4 stycznia 2021 roku.

W podpisanym w czwartek zarządzeniu sędzia Beth Bloom z Sądu Okręgowego w południowym Dystrykcie Florydy zgodziła się na wspólny wniosek Wrighta i powoda Ira Kleimana o przeniesienie procesu z poprzedniej daty 13 października.
Sędzia Bloom jeszcze bardziej przedłużyła niektóre terminy postępowania przygotowawczego do połowy i końca grudnia.

Sprawa została wniesiona przez Kleimana w imieniu majątku jego zmarłego brata Davida, który pracował z Wrightem w pierwszych dniach bitcoin.

Ira pozywa Wrighta o połowę swojej rzekomej fortuny 1,1 miliona Bitcoin Trader (o wartości ponad 11 miliardów dolarów), które razem wydobyli, a także o własność intelektualną.
Proces przed ławą przysięgłych został zarządzony w czerwcu po tym, jak Kleiman próbował ukarać Wrighta za jego rzekome niewłaściwe zachowanie w sądzie został odrzucony.

Sędzia Bloom powiedziała w tym czasie, że jest zaniepokojona faktami związanymi z zarzutami, ale uznała, że sprawę najlepiej pozostawić „ławie przysięgłych, aby w procesie znaleźli fakty“.
Wzięła pod uwagę, że Wright dostarczył eksperta, który zeznał, że zdiagnozowano u niego autyzm, aby wyjaśnić jego nieregularne zeznania.

Wright ogłosił się wynalazcą bitcoin, znanym pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.
Jednak wiele osób w przestrzeni krypto walutowej kwestionuje to twierdzenie, które nie zostało poparte przekonującymi dowodami, jak na przykład poruszający się bitcoin uważany za zaminowany przez Satoshi.